GENERAL NEWS

Відбулось установче засідання Міжвідомчої робочої групи зі сприяння використанню біомаси 04.10.2017

     4 жовтня 2017 року Міністерством екології та природних ресурсів спільно з Проектом ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергентичних технологій у муніципальному секторі в Україні» було проведено відкрите установче засідання Міжвідомчої робочої групи зі сприяння використанню біомаси, створення якої стало однією з найочікуваніших подій для спеціалістів та експертів, які займаються удосконаленням регулювання питань, що стосуються сфери використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні.

    Міжвідомчу робочу групу створено за ініціативи та підтримки Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні», який спрямований на сприяння сталому використанню сільськогосподарської біомаси у сфері муніципального тепло- та гарячого водопостачання в Україні шляхом залучення інвестицій з приватного сектора.

        На Міжвідомчу робочу групу покладено завдання:

- з вироблення узгоджених підходів до природокористування та зменшення обсягів використання вичерпних природних ресурсів, зокрема шляхом запровадження в Україні кращих практик використання біоенергетичних технологій у муніципальному секторі.

- визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, які виникають під час реалізації заходів із запровадження біоенергетичних технологій, зокрема визначення фінансових, правових та технічних механізмів і моделей реалізації таких заходів;

- підготовка та подання на розгляд Мінприроди або інших міністерств (відповідно до компетенції) пропозицій щодо:

механізмів реалізації заходів з використання біоенергетичних технологій в Україні;

здійснення контролю за реалізацією заходів з використання біоенергетичних технологій в Україні;

проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній щодо використання біоенергетичних технологій в Україні;

     Установче засідання було проведено з метою офіційної презентації запуску роботи міжвідомчої робочої групи, її складу, концепції створення та діяльності, а також з метою спільного обговорення представниками різних відомств проблемних питань в сфері біоенергетичних технологій.

      Засідання відкрив заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола КУЗЬО та програмний аналітик сектору навколишнього середовища та сталого розвитку Програми розвитку ООН в Україні Олена МАСЛЮКІВСЬКА-САМБЕРГ, які наголосили на важливості роботи даної Міжвідомчої робочої групи.

   Володимир ЛЯЩЕНКО, керівник проекту ПРООН/ГЕФ "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні" свій виступ присвятив Розвитку та комерціалізації біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні.

   Георгій ГЕЛЕТУХА, Голова правління Громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики» зупинився на перспективах розвитку біоенергетики в Україні.

    Засідання МРГ завершилось виступом Олександра ІГНАТЕНКО, головного консультанта проекту ПРООН/ГЕФ "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні" про першочергові кроки щодо збалансування законодавства в сфері біоенергетики.

     Наступне засідання Міжвідомчої робочої групи заплановане на листопад 2017 р.

 

 

 

Related articles: