GENERAL NEWS

Відбувся Круглий стіл "Використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні у Житомирській області: перешкоди та перспективи розвитку" 18.08.2017

18 серпня 2017 р. у м. Житомир відбувся круглий стіл «Використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні в Житомирській області: перешкоди та перспективи розвитку», організатором якого виступили Всеукраїнська екологічна ліга та проект ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні».

Тимочко Тетяна Валентинівна, голова Всеукраїнської екологічної ліги, у своєму виступі наголосила на актуальності впровадження біоенергетики в контексті переходу України до збалансованого (сталого) розвитку. Але необхідно врахувати, що ресурси лісової та деревообробної галузі, відходи с/г знаходяться на радіоактивно забруднених територіях. Питання екологічної безпеки у Житомирській області мають стати ключовими у всіх програмних документах. Всеукраїнська екологічна ліга розробила та пропонує внести зміни і доповнення до Стратегії розвитку області до 2020 року. Зокрема, це окремий розділ "Стратегічна ціль 4. Екологічна безпека та охорона довкілля". На сьогодні обласна стратегія не має чітко визначених екологічних приоритетів. Всеукраїнська екологічна ліга лобіює питання інтеграції екологічної складової у стратегії, програми, плани регіонального та місцевого розвитку.

Володимир Лященко, керівник проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» акцентував увагу на  фінансових механізмах та перспективах їх реалізації у впровадженні біоенергетичних технологій в Україні загалом та на місцевому рівні.

Олександр Ігнатенко, головний консультант проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» ознайомив учасників з перспективами розвитку біоенергетики у Житомирській області.

Під час круглого столу відбулось активне обговорення реальних можливостей використання біоенергетичних технологій у Житомирській області, учасники круглого столу мали змогу ознайомитись з перспективами та перевагами вирощування енергетичних культур (тополі, верби, міскантуса) та можливими проблемами збуту цієї продукції. Вирішили звернутися до керівництва області щодо внесення змін і доповнень до Стратегії розвитку Житомирської області до 2020 року з питань екологічної безпеки та впровадження біоенергетичних технологій.

 

 

Related articles: