Можливості участі турецького бізнесу у розвитку відновлюваної енергетики України обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками компанії «OSTİM», яка є однією із найбільших промислових зон у Туреччині (http://www.ostim.org.tr), Промислової палати Анкари (http://www.aso.org.tr) та Спілки палат і товарних бірж Туреччини (https://www.tobb.org.tr).
Переговори відбулися за участю президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова та вітчизняного бізнесу у рамках візиту до м. Анкара (Туреччина).
Маючи понад 6,2 тис. компаній та 60 тис. фахівців, компанія «OSTİM» створила 7 галузевих кластерів, один з яких - «OSTİM Renewable Energy and Environmental Technologies» («OSTİM Enerjik», http://www.ostimenerjik.com) - спрямований виключно на розвиток «чистої» енергетики та залучення інвестицій у цю сферу.
Сьогодні кластер «OSTİM Enerjik» об’єднує понад 60 компаній, які займаються виробництвом «чистої» енергії, фінансуванням проектів, а також аналізом перспектив ринку.
Мета кластеру - збільшити потужності відновлюваної енергетики, підвищити внутрішню та міжнародну конкурентоспроможність, а також частку ринку відновлюваних джерел енергії та екологічних технологій у промисловій зоні «OSTİM». Стратегічна ціль – стати провідним світовим центром «чистих» технологій.
У свою чергу, С.Савчук презентував турецьким компаніям політику розвитку сфери енергоефективності та «чистої» енергетики в Україні.
Голова акцентував увагу на можливостях українського ринку відновлюваної енергетики та численних перспективних потенційних проектах, які наразі опубліковано на Інтерактивній інвестиційній карті «UAMAP» (http://www.uamap.org.ua).
С.Савчук закликав активно цікавитися та вкладати кошти в українські проекти. За останні три роки спільно із парламентарями та урядовцями Держенергоефективності вдалося суттєво удосконалити правове поле та підготувати низку стимулів для інвесторів, зокрема:
Разом із представником кластеру «OSTİM Enerjik» Koray Cakir С.Савчук детально обговорив проекти, які реалізуються компанією, зокрема, щодо розвитку «чистих» технологій, та розглянув пріоритетні напрями роботи, які є актуальними і для України: виробництво енергії з біомаси, біогазу та відходів.
На зустрічах із Головою Ради директорів Промислової палати Анкари Nurettin Özdebir та членом правління Спілки палат і товарних бірж Туреччини Yahya Toplu сторони ознайомилися із діяльністю цих організацій та обговорили можливі напрями співпраці українського і турецького бізнесу, у тому числі у відновлюваній енергетиці.
Голова Агентства запросив представників компаній-членів «OSTIM», Промислової палати Анкари, Спілки палат і товарних бірж Туреччини здійснити візит до України для опрацювання можливих шляхів співпраці із вітчизняним бізнесом.
http://saee.gov.ua/uk/news/2303