НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

У буковинському селі організували перше в області виробництво солом’яних пелет 03.10.2016

У Ванчиківцях Новоселицького району налагодили єдине на території Чернівецької області виробництво паливних пелет із соломи.

Лінію з виготовлення біопалива запустив 75-річний Степан Глігор, який очолює агровиробниче приватно-орендне підприємство, до якого входить і фірма "Ванчиківський Золотий колос", передає Молодий Буковинець.

Ефективно використовувати сільськогосподарські відходи господарника змусило зростання цін на енергоносії. «Ми маємо до 2000 гектарів ріллі, вирощуємо майже всю зернову групу, тобто соломи є вдосталь, - розповідає Степан Глігор. – Тонна наших пелет коштує 1700 гривень і заміняє сім кубометрів дров».

Виробництво солом’яних пелет організували на колишньому сіноскладі площею 1200 квадратних метрів, розповідає підприємець.

«Обладнання вартістю близько двох мільйонів гривень замовили на заводі у Кам'янець-Подільську, - говорить Степан Глігор. - Однак солому ще треба тюкувати, подрібнювати, тож вся виробнича лінія обійшлася у чотири мільйони гривень».

За словами Степана Глігора, при виробництві паливних гранул хімії не використовують. «Солома перемелюється у своєрідній центрифузі й потрапляє у головний апарат, який її пресує у гранули, що нагадують сигарети, - розповідає господарник. – Додаємо лише трохи води, щоб пресування було кращим».

Обладнання, яке займає небагато місця, обслуговує зміна з чотирьох-п'яти робітників.

Нині підприємство виготовляє до 2,5 тисяч тонн пелет у рік, використовуючи виключно власну сировину.

«Нашою продукцією вже зацікавилося чимало споживачів, один з яких - чернівецька тепломережа, - каже Степан Глігор. - Виробнича потужність лінії така, що обсяги продукції можна подвоїти, але все залежатиме від потреб ринку».

 

http://ecotown.com.ua/news/U-bukovynskomu-seli-orhanizuvaly-pershe-v-oblasti-vyrobnytstvo-solom-yanykh-pelet-/

Схожi статтi: