НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

З яких медоносних рослин в Україні можна добувати біогаз 25.12.2016

В Україні можна добувати біогаз з таких культур-медоносів як сильфія, буркун, фацелія.

Як зазначає пасічник-практик із Сумської області Віталій Орєхов, вирощування таких рослини дозволяє не тільки отримувати мед, який користується високим попитом на світовому ринку, а й зробити великий крок у розбудові енергетичної незалежності країни, передает AgroPortal.ua.

«Сильфія - цінний медонос з продуктивністю 500-600 кг/га - має високий вихід біогазу порівняно зі спеціальними сортами і гібридами кукурудзи, - розповідає експерт. – До того ж по живильній цінності ця культура, яку вирощують на зелений корм, а також для приготування силосу та трав'яного борошна, перевершує ріпак».

На одному місці сильфія може рости до 50 років, продовжує Віталій Орєхов. «Вже на другий рік висота рослини досягає 1,5-3 м, що забезпечує 13-28 т/га біомаси, - розповідає пасічник. – Прицьому листя не дозволяє розвиватися бур'янам і, тим самим, виключає необхідність застосування гербіцидів».

Досить велику кількість біомаси та близько 300 кг/га меду можна отримувати й вирощуючи буркун. 

Солому медоносів можна переробляти на пелети за допомогою установок Premos 5000, зауважує експерт. 

«Використовуючи сухий спосіб ферментації у біогазових установках контейнерного типу, можна оперативно організувати подальше виробництво біогазу з пелет, - пояснює Віталій Орєхов. - Ще недавно біогазові технології були зосереджені лише на "мокрій ферментації", яка викликала ряд ускладнень: такі установки вимагали великих інвестицій у будівництво, високого рівня управління і обслуговування, а первісне анаеробне поширення бродіння відбувалося повільно».

 

Вирощування медоносів на біогаз потребує залучення дорогих, довгих грошей, наголошує Віталій Орєхов. «До того ж в Україні слабо розвинене промислове бджільництво, - пояснює експерт. – Однак саме медоноси з біогазовим потенціалом можуть зіграти головну роль у заміщенні природного газу».

 

 

Детальніше

 

Схожi статтi: